Geneza

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić" A.Enstein

Interim Management to czasowe zarządzanie przedsiębiorstwem, które realizuje wybrany Interim Manager, czyli wysokiej klasy specjalista posiadający doświadczenie z różnych szczebli zarządzania, udokumentowane sukcesami. Zawiera on kontrakty terminowe na czas realizacji konkretnych zadań i bierze za nie pełną odpowiedzialność.

W oparciu o swoją wiedzę proponuje on kierunki zmian w organizacji, przygotowuje dokładny plan działania i aktywnie pomaga w jego realizacji. Głównym celem jest wzrost wartości firmy, usprawnienie procesów biznesowych i utrwalenie zmian w ludziach. Połączenie różnych praktycznych umiejętności z głębokim rozumieniem biznesu i wysokim prawdopodobieństwem sukcesu to co czyni IM wyjątkowym partnerem.

Interim Management to nowo powstająca branża, która jest alternatywą dla menedżerów zatrudnionych na etacie. Podobnie do brytyjskiego stowarzyszenia IIM w Polsce takie osoby, po potwierdzeniu kwalifikacji, zrzesza SIM (Stowarzyszenie IM), którego jestem członkiem. Doświadczenie, rezultat oraz niezależność to źródła idei Interim Management & Energy.